fcb.portal.reset.password

 

Cumartesi günü Camp Nou’da FC Barcelona ve Villarreal arasındaki karşılaşma epey ilgi çekici olacak gibi görünüyor. Konuk ekip gelecek sezon Avrupa Ligi’ne gidebilecek bir sırada ligi bitirmek için var gücüyle savaşıyor. Fran Escriba’nın öğrencileri, 63 puanla 5. sıradalar ve Athletic Bilbao ile Real Sociedad’ın nefesini enselerinde hissediyorlar. 

Bunun için Villarreal ligin en çok gol atan takımını durdurmak zorunda. 104 golüyle Barça, en çok gol atan ikinci takım olan 92 gollü Real Madrid’in önünde. Dahası, Luis Enrique’nin öğrencileri üçüncü sıradaki Atletico Madrid’den 40 gol fazla ve rakip Villarreal’in tam iki katı kadar gol attı bile.

TAKIM Barça Madrid  At. Madrid Sevilla R. Sociedad
GOL 104 92 65 62 54

Katı defans

Villarreal sezon boyunca gol atması zor bir takım olduğunu kanıtladı. Sarı Denizaltılar, La Liga’nın en az gol yiyen ikinci takımı konumunda. 35 maçta sadece 28 gol yediler, en iyi savunmacı Atletico Madrid’den sadece üç gol daha fazla.

Bununla birlikte, Barça’nın 35 maçta 33 gollük performansı da oldukça etkileyici. Marc-André Ter Stegen forma giydiği 33 maçta yediği 29 golle yani 0.88’lik ortalamasıyla Zamora kupasını kazanmaya çok yakın.

TAKIM At. Madrid Villarreal  Barça  Athletic Bilbao Madrid
YENİLEN GOL 25 28 33 38 39

Başa dön
_satellite.pageBottom();