fcb.portal.reset.password

FC Barcelona’nın Osasuna’ya karşı elde ettiği 3-0’lık galibiyetten sonra Luis Enrique basın mensuplarının sorularını cevaplarken anlaşılır bir şekilde oldukça pozitifti.

İşte El Sadar basın odasındaki toplantıdan öne çıkan başlıklar:

  • “Kazanmayı hak ettik, birçok fırsat yarattık, izlediğim maçtan ve oyuncularımın performansından oldukça memnunum.”
  • “İlk dakikadan itibaren bu maçın ne kadar zor olabileceğini biliyorduk ancak sabrımızı koruduk ve gol fırsatları kısa süre içinde gelmeye başladı.”
  • “Sergi Roberto ve Jordi Alba çok iyi oynadı. Bizim yaptığımız gibi oyunu üçüncü bölgede oynuyorsanız savunma bekleri derinlik sağlamaya yardım eder.”
  • Busquets de çok iyiydi. Savunmadan oyun kurarken en çok kullandığımız oyunculardan biri. Planımızın ana parçası.”

Oyunculardan açıklamalar

Sergi Roberto takım dinamiğinin analizini yaparken “Rakibimiz bizim girdiğimiz pozisyonlara giremedi ve ikinci yarıdaki ilk gol daha da iyi oynamamızı sağladı” dedi. Lig yarışı için iyimser olan sağ bek, “Biz kendimize bakmalıyız ve maçlarımızı kazanmalıyız. Lider puanlar kaybedecek ve biz bunu avantaja çevirmeliyiz” diye konuştu.

Maçta bir gol kaydeden Luis Suarez, “Pek çok şans yakaladık ve ilk golü attığımızda oyunun açılacağını biliyorduk” derken, şampiyonluk yarışında sonuna kadar mücadele edeceklerini sözlerine ekledi.

Diğer oyuncuların açıklamalarından satır başları şöyle:

Andres Iniesta:

“Deplasmanda oynamak zordur ancak biz devam ettik ve sonunda fark yaratan iyi bir futbolla kalitemizi gösterebildik.”

Jordi Alba:

"Messi, birlikte oynamayı çok sevdiğim bir oyuncu. Boş alana pas atmak için arayışta oluyor, koşu zamanlamasını iyi ayarlıyor ve bu benim pozisyonum için maçı daha kolay hale getiriyor.”

André Gomes

“Rakibimizin oyununa adapte olmak için çaba göstermeliyiz, özellikle önde basmak yerine savunmada kalmayı tercih ediyorlarsa.”

Başa dön