fcb.portal.reset.password

FC Barcelona bu yaz ABD'deki yeni sezon öncesi hazırlıkları kapsamında 29 Temmuz'da Miami'de Real Madrid ile oynayacak. Güney Florida'da düzenlenen 2017 Uluslararası Şampiyonlar Kupası (ICC) töreninde Pazarlama ve İletişim'den sorumlu FC Barcelona Başkan yardımcısı Manel Arroyo ile eski efsane futbolcu Hristo Stoichkov, Barça'yı temsil ederken Real Madrid adına Kurumsal İlişkiler Direktörü Emilio Butragueno ile eski oyuncu ve elçi Roberto Carlos hazır bulundu. 

El Clasico, NFL takımlarından Miami Dolphins'in sahası olan Hard Rock Stadium'da oynanacak. Barça ayrıca Kuzey Amerika topraklarında iki maça daha çıkacak. Rakipler ve tarihler 21 Mart'ta New York'da düzenlenecek bir etkinlikle açıklanacak.

Katalanlar geçtiğimiz yaz da Uluslararası Şampiyonlar Kupası'nda mücadele etti. Barça bu kapsamda Avrupa'da üç maça çıktı. İlki 30 Temmuz'da Dublin'de Celtic'e, ikincisi Stockholm'de Leicester City'ye ve sonuncusu Wembley'de Liverpool'a karşı idi.

25 yıl sonra özel El Clasico

Barça ile Real Madrid arasında İspanya dışında oynanan ilk özel maç 30 Mayıs 1982'de Barquisimeto'da (Venezuela) gerçekleşti. İki takım 31 kez hazırlık maçında karşılaşırken blaugranalar bu maçlarda 18 galibiyet, dokuz beraberlik ve sadece dört yenilgi aldı. Son hazırlık maçı 1991'de, tam 25 yıl önceydi. ICC çerçevesindeki karşılaşma İspanya dışında oynanan ikinci özel El Clasico olarak tarihe geçecek.

Amerika kulüp için son dönemde sık ziyaret edilen bir yere dönüştü. Barça'nın Birleşik Devletler'deki ilk hazırlık maçı Frank Rijkaard zamanında 2003'de Boston'a Juventus'a karşıydı. O günden bu yana takım Kuzey Amerika'ya yeni sezon hazırlıkları için beş kez gitti. 

Başa dön
_satellite.pageBottom();