fcb.portal.reset.password

Carles Puyol, cumartesi günü oynanacak El Clasico öncesi Barça ve Madrid'in son durumlarına göz attı. Eski Blaugrana kaptanına göre Avrupa'nın iki dev kulübü karşı karşıya geldiğinde puan durumunun pek bir şey ifade etmiyor: "Herkes Madrid'in formda, Barça'nın formsuz olduğunu düşünüyor ancak bu maçın ligdeki sıralamayla ilgisi olmuyor." Puyol şunu da ekledi: "6 puanlık farkla birlikte Madrid'in daha rahat olacağı doğru ama ligde gidilecek daha çok yol var ve çok şey olabilir."

Böyle bir maça nasıl hazırlandığının sorulması üzerine Puyol, en önemli şeyin endişeden kaçınmak olduğu hususunda kesindi. "Sizi olması gereken ruh haline sokan bir maç, özel bir hazırlığa gerek yok" diyen eski savunmacı Guardiola'nın antrenörlüğü zamanında "Antrenmanın ve diğer hazırlıkların yanı sıra Pep bize serbest bırakırdı. Tesislere gitmemizi istemezdi, böylelikle kısa süreliğine şalteri indirebilirdik"

Maçı nerede izleyeceğine dair "Arkadaşlarımla evde, fakat çok fazlalar ve ben maça odaklanmak istiyorum. Umarım güzel bir maç olur ve Barça kazanır" dedi.

 

Başa dön
_satellite.pageBottom();