fcb.portal.reset.password

Luis Enrique'nin sezon sonunda FC Barcelona'dan ayrılacağını açıklamasından kısa bir süre sonra kulüp başkanı Josep Maria Bartomeu, Barça TV'ye konuşup "üç sezondur harika bir teknik adama sahiptik" dedi.

"Luis Enrique, Barça tarihinin en iyi teknik direktörlerinde biri" diye söze başlayan Bartomeu "Önümüzdeki sezon bizimle birlikte olmayacak ama bugüne kadar yaptıklarından ve sezon sonuna kadar yapacaklarından ötürü çok memnunuz" şeklinde devam etti. Kulübün her zaman olduğu gibi takımın sezonu en iyi şekilde, kupalar kazanarak bitirmesi için desteğini sürdüreceğini ifade etti. 

Başkan sürpriz haberi "Yazın Luis Enrique bize son sezonu olabileceğini söyledi. Birkaç gün önce de devam etmeyeceğini belirtti" diyerek açıkladı.

Kararın kamuoyuna açıklanmasıyla Bartomeu takımdan ve taraftarlardan sezonun kalan bölümü için konsantrasyonlarını korumalarını istedi: "Daha fazla spekülasyona izin vermeyip geleceğe odaklanmalıyız. Lig devam ediyor, PSG'ye karşı maçımız var, kupada finaldeyiz, önümüzde yapacak çok iş var."

Şu an önemli olan kalan maçlara hazırlanmak

Bu andan itibaren Luis Enrique'nin yerine birçok teknik adamın isminin geçeceğinin bilincinde olan başkan kulübün süreç boyunca sakin kalacağında ısrarcıydı: "Aklıselimle çalışacağız ve 1 Temmuz'da yeni hocayı açıklayacağız."

"Önemli olan kalan maçlara hazırlanmak. Sezon sonuna kadar tüm desteğimizi vermek zorundayız çünkü kupalar kazanabiliriz."

Son olarak Bartomeu, Luis Enrique hakkındaki görüşlerini yineleyip "Takım onunla birlikte üç sezonda kazanılabilecek 10 kupanın sekizini kazandı. Büyük başarılar kazandı ve kulübe harika bir imaj çizdi. Bunu akılda tutarak, daha sezon bitmedi, önümüzde tutku dolu üç ay daha var" diyerek sözlerini tamamladı.

Başa dön
_satellite.pageBottom();