fcb.portal.reset.password

Gerard Pique:

Messi'nin ilk devredeki golünün önemi hakkında

"Evet, ilk yarının son dakikasında atılan gol rakipleri her zaman oyundan düşürür. Genel olarak harika bir takıma karşı harika bir maç oynadık. Dört gol kaydettik, daha fazla da atabilirdik."

Kalan maçların zorluğu hakkında

"Sezonun bu noktasında her maç zor. Las Palmas da zorlu bir rakip, fakat durumuna ve oyun tarzına bakıldığında Villarreal kesinlikle daha zor bir rakipti."

Neymar hakkında

"Neymar'ın yaptıkları sihirli şeyler. Bugünlerde sihirli şeyler cezalandırılırken tekmeler estetik hareketlerden daha değerli kabul ediliyor. Neymar futbol için gerekli." 

Villarreal'in savunmasını kırmak hakkında

"Çok gol yemeyen bir takıma karşı çok iyi bir maç çıkardık. Onlara karşı dört gol atmamız iyi bir iş çıkardığımızı gösteriyor. Madrid üzerindeki baskıyı sürdürmek istiyoruz."

Samuel Umtiti:

"En iyi savunmalardan birine karşı oynadığımızı biliyorduk ama böyle oyuncularla her zaman gol fırsatı üretirsiniz."

"Neymar olağanüstüydü. Onun adına ve takım için mutluyum."

Andres Iniesta:

"Görev tamamlandı. Bir defa daha üç puanı aldık ve Real Madrid'in puan kaybetmesini bekleyeceğiz. Şimdi önümüzdeki maça hazırlanmalıyız."

"Villarreal çok iyi savunma yapan bir takım ve topla da ne yapacağını iyi biliyor. Forvetlerimizin iş yapabileceği ön alanda boşluk bulmaya çalıştık. Etkiliydik."

"Neymar ve takım genel olarak çok iyi bir maç çıkardı. Bireysel hücumların fark yarattığı eksiksiz bir performans."

Luis Enrique de Neymar'a övgüler yağdırdı

Barça'nın teknik direktörü cumartesi günü Camp Nou'da maç sonu düzenlenen basın toplantısında takıma ve Neymar'a övgü dolu sözler sarf etti. İşte Luis Enrique'nin demeçlerinden satır başları: 

"Takım toplu ve topsuz oyunda iyiydi. Villarreal'e dört gol atmak iyi oynadığımızın göstergesi. Mükemmel bir sezon geçiriyorlar. Baskıyla mücadele etmek maçın anahtarıydı ve harika bir takıma karşı komple bir performans sergiledik."

"Farkı ikinci yarı yarattık. Topu uzun süre kovaladıktan sonra bunu gerçekten hissetmeye başlamasının ardından oldu."

Müthiş bir maç çıkaran ve akrobatik hareketleriyle bir defa daha gözlerimizin pasını silen Brezilya yıldız hakkında "Neymar futbolu hiç kimsenin yorumlamadığı bir şekilde icra ediyor. Birçok top sürmesi çok hızlı gelişiyor ve ne yaptığını görmek için vaktim olmuyor. Onu izlemek büyük keyif. Herhangi bir sporsever onun yaptıklarını takdir etmeli, bazen futboldan çok baleye benziyor" dedi.

Villarreal karşılaşmasının 90.463 seyirciyle ligde sezonun en kalabalık ikinci maçı olması hasebiyle tecrübeli teknik adam "Doğru şeyler yaptığımıza bir işaret ve işimizi daha iyi yapmamıza yardımcı oluyor. Her zaman taraftarlara güzel duygular sunmayı ve onların keyif almasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Başa dön
_satellite.pageBottom();