fcb.portal.reset.password

Arda Turan ödülünü alırken | ANADOLU AJANSI (AA)

Bu yıl 2. kez verilen ödül, iki ülke arasındaki ilişkilere katkı sağlamış kişilere ve kurumlara veriliyor.

Arda Turan, bu yıl Bireysel Başarı ödülünü almaya hak kazandı. Barçalı futbolcu, özellikle hasta çocuklar için yaptığı yardımlar ve futbolcu olarak Türk – İspanyol ilişkilerine katkıları için ödüle değer bulundu. Seçici kurul, Arda’nın köklerine ve yetiştiği mahalle olan Bayrampaşa’ya olan bağlılığına dikkat çekti.

Barçalı oyuncu, ödülünü dün Madrid’deki Hotel Villa Magna’da düzenlenen törenle aldı. Törene Enerji, Turizm ve Dijital Gündem Bakanı Alvaro Nadal başkanlık etti. Törende ayrıca Türkiye İspanya Büyükelçisi Ömer Önhon, Türk – İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ramon Gascon ve FC Barcelona Ekonomiden Sorumlu eski Başkan Yardımcısı Susana Monje de hazır bulundu.

Törende konuşan Turan, “Türk – İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası’na bana bu değerli ödülü layık gördükleri için çok teşekkür ederim. Ülkeme yapılan bir katkıdan dolayı bir ödül almak onurdur. Bu vesile ile dostluğunu ve ağabeyliğini benden hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Büyükelçimiz Ömer Önhon’a teşekkürü bir borç bilirim” diye konuştu.

Ödül alan diğer iki kurum ise İspanya’dan Ficosa ve Türkiye’den Doğuş Grup.

Türk – İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası, 13 Ekim 2011’den bu yana iki ülke arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmek üzere çalışıyor.

Başa dön
_satellite.pageBottom();