fcb.portal.reset.password

Salı sabahı yapılan son çalışmanın ardından Andres Iniesta basın toplantısına katıldı. Barça kaptanının açıklamalarından satırbaşları:

Genel kanı hakkında:

"Turu çevirebilecek potansiyele ve oyunculara sahibiz."

"Kusursuz bir maç oynamalıyız. Maksimum sayıda pozisyon üretip goller bulmalıyız."

İlk maç hakkında:

"Kötü bir yenilgiydi ama güçlüyüz; rakibin kafasına girebilir ve turu tersine çevirebiliriz."

Eski takım arkadaşı Dani Alves hakkında:

"Kulüp tarihinin en iyi transferlerinden biriydi. Takıma çok şey kattı."

Nasıl bir atmosfer beklediği hakkında:

"Yarın akşam taraftarların arkamızda olacağı ve müthiş bir atmosfer yaratacağı konusunda hiçbir şüphem yok."

Barça'nın yeni bir geri dönüşe imza atabilmesi hakkında:

"İkinci kez? Zor ama yaklaşabilir ve rakibi tereddüte düşürebilirsek, bir şansımız var."

'Çılgın bir atmosfer yaratmalıyız'

Kaptanın ardından konuşma sırası Luis Enrique'deydi. Barça patronu takımın Juventus'a karşı bir şansı olduğu hususunda emindi ve taraftarların desteğine ihtiyaç duyduklarını da sözlerine ekledi.

"Taraftarları maça ve oyunun sertliğine dahil etmeliyiz. Camp Nou'ya bir başka özel gece için ihtiyacımız var. Evimizdeki skorlar ve son olarak PSG karşısındaki geri dönüş bizi umutlu olmaya sevk eden istatistikler. Bu yüzden hep birlikte çılgın bir atmosfer yaratmalıyız ki oyuncular en üst düzeyde performanslarını ortaya koysun."

46 yaşındaki teknik adam takımın mutlaka maçın bir bölümünde turu çevirebilmek için bir şansı olacağını ifade ederken "İlk golü atarsak, Camp Nou ikinciyi kaydeder ve üçüncü de kendiliğinden gelir" dedi.

Ama yine de Barça menajeri Juventus'un gol bulmak için şanslar yakalayabileceğini kabul edip "Hedefimiz beş gol atmak olmalı" şeklinde konuştu.

"Kritik nokta son vuruşlarda becerili olmak, çok fazla pozisyon üretip rakibin özgüvenini zedelemek... sakin kalıp atak üstüne atak yapmaya devam etmek."

Oyuncuların son durumuna da değinen hoca "Mascherano'nun iyileşmesi güzel bir haber, yarın oynayabilecek" derken cezası biten Sergio Busquets'in takıma dahil olmasına dair ise "Onun geri dönüşü her zaman harika. Taktiksel olarak en zeki oyunculardan biri ve takımın önemli bir parçası. Ne kadar çok iyi işler yaparsa, takımı o kadar yukarı çekiyor" şeklinde görüş belirtti.

Başa dön
_satellite.pageBottom();