fcb.portal.reset.password

Nike tarafından tasarlanan, FC Barcelona'nın 2018/19 sezonunda giyeceği üçüncü forma, Barselona şehrine bir saygı duruşunda bulunuyor. Alternatif forma 12 Eylül Çarşamba gününden itibaren Nike.com ve kulübün resmi mağazalarında satışta olacak. Katalan başkenti Barselona'nın en sembolik caddelerinden biri olan Diagonal Bulvarı'ndan ilham alınan formada sol omuzundan sağ alta kadar çapraz bir şerit uzanıyor.

2018/19'un üçüncü formasında iki ton var: şehrin bir parçasının siluetinin yer aldığı koyu kırmızı bölüm ve kalan kısmı kaplayan pastel pembesi. Böylelikle kulübün DNA'sını aşılayan ve Barselona şehrinden feyz alan bu sezonun formaları dinamik bir tasarım ile tamamlanmış oluyor. 

İç saha formasındaki 10 dikey çizgi şehrin Camp Nou'yu çevreleyen 10 ilçesini temsil ederken sarı deplasman forması FC Barcelona'nın lig ile Şampiyonlar Ligi dublesi yaptığı 2005/06 sezonunda giyilen sarı formaya bir saygı duruşu niteliğinde olup kulübün cesur ruhuna gönderme yapıyor. Alternatif forma ise meşhur Eixample bölgesi ve bloklarının kuş bakışı görünümüyle ve Barselona şehrinin kentsel peyzajıyla bir bağ yaratıyor. 

Nike Futbol Giysileri Kıdemli Tasarım Direktörü Pete Hoppins'in açıklamaları

"Bu forma takıma mükemmel uyuyor. Kulüp bu şehrin bir parçası, bunun etkileri herhangi bir meydanda veya caddede görülebilir. Ve bu tutku 2018/19 sezonu kampanyasının ilham kaynağını oluşturdu."

FC Barcelona'nın alternafit formasını satın almak ister misin?
Başa dön
_satellite.pageBottom();