fcb.portal.reset.password

FC Barcelona tüm dünyada belirgin bir futbol tarzıyla biliniyor. 'Rondo' bu futbol oynama biçiminin bir örneği. Altyapıdaki en küçük yaş grubundan A Takım'daki yıldızlara kadar blaugranaların oynama şeklini tarif eden ve topla yapılan bir ısınma idmanı. Barça için meşin yuvarlak bu şovun yıldızı ve La Masia'daki futbol takımlarının parçası 300 erkek ve kız çocuğu tarafından koşturuluyor.

Barça'nın oyun stilini özetleyen bu idman metoduna bir saygı duruşu olarak kulüp 'La Masia Haftası' adı altında bir dizi etkinlik düzenleyecek. Salı günkü organizasyon Ciutat Esportiva'da akademi takımlarının tanıtımını da kapsıyor.

Altyapıdan, Barça B'den ve Kadın Futbol Takımı'ndan oyuncuların bir araya geldiği bu özel video kulübün eşsiz felsefesini onurlandırıyor. Video düşünce hızı, alan ve vücut kontrolü farkındalığı gibi FC Barcelona oyununun önemli kısımlarını hatırlatmakta.

La Masia'nın açıldığı 1979'dan bu yana akademi 150'den fazla genci A Takım'a gönderdi. Altyapıdan çıkan Carrasco, Amor, Sergi, Ferrer, Guardiola, Xavi, Puyol, Victor Valdes, Iniesta, Messi, Pedro, Pique, Sergio Busquets ve Sergi Roberto A Takım için 150'den fazla maç oynadı. Tamamı için 'rondo' gelişimlerinin merkezinde yer aldı ve onlara, Barça'nın 40 yıl boyunca eşsiz tarzıyla oyuna yaklaşımının devamına yardımcı olmak için beceriler kazandırdı. 

Bir dizi etkinlikler haftası

'La Masia Haftası'nın başlama vuruşu 14 Kasım Salı günü Camp Nou'daki 1899 Oditoryumu'nda spor ile akademik hayatı birleştiren bir atölye çalışması günü ile yapılacak. Etkinlikte yer alacak isimler:

  • Carles Folguera, FC Barcelona'daki Masia 360 programının direktörü
  • Jose Maria Amorrortu, Athletic Bilbao Akademisi Lezama'nın sportif direktörü
  • Chiara d'Angelo, Milano'daki Universita Cattolica ve AC Milan'ın piskologu
  • Susana Regüela, Barselona yakınklarındaki San Cugat'ta bulunan Spor Yüksek Performans Merkezi'nde gençlerin gelişiminden sorumlu
  • Pablo Borras, Club Estuadiantes basketbol takımı akademisinde altyapı koordinatörü

Ciutat Esportiva Joan Gamper'deki yedinci sahada 16 altyapı futbol takımı, dört altyapı kadın futbol takımının tanıtılacağı törende başkan Josep Maria Bartomeu da hazır bulunacak. Ayrıca diğer branşlardan (basjetbol, hentbol, paten hokeyi ve futsal) 23 takımın ilk kez tesislerde yer alacak olması adına da 16 Kasım Perşembe günü başkan Bartomeu'nun katılımıyla bir tören düzenlenecek.  

Etkinlikler haftası 17'si cuma günü sona ererken kapanışta 1899 Oditoryumunda TSİ 21.00'de Masia 360 programında yer alan 700 çocuğun ailesi için UOC Ekonomi Okulu'ndan dijital ekonomi yönetimi uzmanı Francesco Grau'nun konuşmacı olduğu sosyal medya nasıl düzgün kullanılır temalı bir konferans yapılacak.

Başa dön
_satellite.pageBottom();