fcb.portal.reset.password

FC Barcelona'nın 2018/19 sezonunda giyeceği forma bu cumartesi Montjuic'teki lansman ile tanıtıldı. Mekan 1992 Olimpiyatları'nda yüzme yarışlarına ev sahipliği yapmıştı. Törene kulüp başkanı Josep Maria Bartomeu'nun yanı sıra Barselona Belediye Başkanı Ada Colau katıldı. 

Yeni Nike forması geleneksel dikey blaugrana çizgilerini korudu. 10 çizgi şehrin 10 ilçesini temsil ediyor. Yeni tasarım Camp Nou'yu sarmalayan 10 ilçeden ((Ciutat Vella, Eixample, Sants/Montjuic, Les Corts, Sarrià-Sant Gervasi, Gràcia, Horta-Guirnardó, Nou Barris, Sant Andreu ve Sant Martí) ilham alırken 'Top Bizdeyken Daha Fazlasıyız' isimli Nike kampanyasını daha da ileriye götürüyor. Nike'ın devrim niteliğindeki Vapor teknolojisini içeren formalar nefes alabilirlik, hafiflik ve hareket özgürlüğü sağlıyor.

21 Mayıs'ta satışta

Yeni sezon formaları 21 Mayıs'tan itibaren Nike.com/FCB adresinden, yetkili resmi satış noktalarından ve bayilerde bulunabilecek.

Barça ilk olarak yeni formayı bu pazar, Andres Iniesta'nın kulüpteki son maçında, Real Sociedad'a karşı Camp Nou'da giyecek. Böylelikle taraftarlar hem sevdikleri kaptanına veda etmenin yanı sıra 2018/19 sezonu formasını görme fırsatını yakalacak.

Formanın bir öncekinden en büyük farkı aynı genişlikte 10 dikey blaugrana çubuğundan oluşması. Ek olarak V yaka sırttaki numara ve isim yazılan kısma Katalunya bayrağı 'Senyera' ile bağlanıyor. 

Kombinasyon, koyu mavi şort ve dizden ayak bileğine kadar eşit şekilde yayılmış dört yatay kırmızı şerit içeren mavi çoraplarla tamamlanıyor. 

Başa dön
_satellite.pageBottom();